Facebook

Vložte e-mail pro odběr menu:

Pilsner Urquell Original
Restaurant DEMÍNKA
Škrétova 1
120 00 Praha 2
[ukázat na mapě]

tel.: +420 224 224 915

info@deminka.com

otevírací doba:
po-pá: 11:00-23:00
so-ne: 12:00-23:00

-
-
Pilsner Urquell Original Restaurant DEMÍNKA

O nás

Když vstoupíte do restaurace Demínka, tak poznáte, že tradice nemusí být jen prázdný pojem. Pro nás je tradice Demínky vším a jsme pyšní na to, že můžeme rozvíjet odkaz mnoha předchozích generací restauratérů a kavárníků!

Demínka byla založena už roku 1886 a patří mezi nejdéle fungující pražské podniky. Dodnes je zachován její unikátní a vzdušný prostor s vysokými stropy; secesní štuky, které na nich vidíte, jsou památkově chráněny. Ze zachované výzdoby dnešního salónku se zase lze přesvědčit, že tento prostor v minulosti sloužil jako šachová, kulečníková a karetní herna.

Kdyby stěny Demínky mohly mluvit, vyprávěly by tisíce příběhů. Třeba o tom, že právě v Demínce byly v 19. století podepsány zakládací listiny Sparty Praha. Nebo o tom, jak se zde počátkem 20. století scházeli anarchisté a přímo u stolů, u nichž právě sedíte, tvořili časopis Šibeničky. A samozřejmě by musela zaznít jména slavných, kteří do Demínky pravidelně chodívali!

Pročítat se seznamem význačných štamgastů naší restaurace je jako listovat slovníkem nejznámějších osobností českého umění. Do Demínky pravidelně chodil Jaroslav Hašek, Fráňa Šrámek, Stanislav Kostka Neumann, Jiří Mahen, František Gellner či Rudolf Těsnohlídek. Po první světové válce patřili k pravidelným hostům Karel a Josef Čapkovi, František Langer či herci nedalekého Vinohradského divadla. A v temných časech komunismu se Demínka stala útočištěm zakázaných umělců, jako byli například slavní chartisté Vlasta Chramostová a Stanislav Milota. Řadu celebrit můžete mezi hosty Demínky potkat i dnes.

V Demínce si zakládáme na kvalitním pivu i jídlu. Jsme hrdí na to, že jsme se stali součástí úzké výběrové skupiny Pilsner Urquell Original Restaurant, tedy nejlepších podniků, v nichž se čepuje plzeňské pivo a podává prvotřídní česká kuchyně. Jsme přesvědčení, že ať si z našeho jídelního lístku vyberte cokoliv, budete nadšeni! Dobře víme, že nejvyšší kvalitu pokrmů a nápojů pro vás zajistíme jen využitím prvotřídních vstupních surovin a poctivou prací s nimi. Tradice a historie se tak dnes v Demínce snoubí s nejmodernější technologií čepování tankového piva a s moderním pojetím gastronomie. Naši výčepní procházejí pravidelným odborným školením a úspěšně se účastní profesních soutěží v umění čepování piva (např. Master Bartender, Pinkasova noční můra atd.).

Abychom paletu kulinárních zážitků ještě více rozšířili, začali jsme v posledních letech pořádat různé gastronomické akce. Jsou to například Bavorské týdny, Svatomartinské hody či zvěřinové hody; v roce 2015 poprvé slavíme i Masopust. Během těchto akcí můžete ochutnat jindy nedostupná jídla a speciální nabídku piv a vín. Chcete-li v Demínce uspořádat soukromou či firemní oslavu, nestojí vám nic v cestě. Kapacita restaurace je 130 hostů, pro dalších 50 hostů naleznete prostor v salónku samozřejmostí je zajištění občerstvení z naší strany podle vašeho přání. Zároveň poskytujeme i cateringový servis. Jsme schopni zabezpečit na nejvyšší úrovni rauty, bankety, koktejly či zahradní slavnosti až pro 2000 hostů.

Navštivte i vy Demínku a staňte se součástí její slavné historie. Těšíme se na vás!